Viime viikolla toimitusjohtajamme Jouko Liukkonen jäi eläkkeelle eläkkeelle tehtävästään.
”Säätiö on tarjonnut mielenkiintoisia työtehtäviä, työ on ollut monipuolista ja haastavaa. Vuosien varrelta on jäänyt paljon muistoja.” Jouko kertoo.
”Varsin pitkän säätiön johtaja- ja myöhemmin toimitusjohtajapestini aikana säätiön toiminta on kasvanut nykyisiin mittoihinsa niin palvelujen kuin liikevaihdon ja henkilöstön suhteen. Tämän päivän säätiö on konserniorganisaatio monine osakeyhtiöineen. Yksi urani merkittävä saavutus on kasvaminen valtakunnalliseksi toimijaksi.”
”Toiminnan kehittyminen on monen tekijän ja ponnistelun summa, ja kaiken on mahdollistanut toiminnan eri tasoilla olevat sitoutuneet ja asiansa osaavat työntekijät. Mainittava on myös säätiön hallitus, eri aikakausina siellä luottamustehtävissä toimineet ja edelleen toimivat henkilöt, jotka ovat kannustaneet ja mahdollistaneet toimintojen kehittymisen ja laajentumisen.”
”Riikan aloittaessa tehtävässään säätiön toimitusjohtajana voimme olla turvallisin mielin. Riikalla on johtamiskokemusta ja osaamista sosiaali- ja terveyspalvelujen alalta.”
”Kiitän säätiön ja koko konsernin henkilöstöä antaumuksellisesta työstä ja yhteistyöstä. Samalla toivotan Riikalle mielenkiintoisia työvuosia hyvässä työyhteisössä. Missä tahansa tehtävässä on haasteellisia, vaikeitakin asioita, mutta kaikissa tapauksissa säätiössä voi luottaa työyhteisön tukeen ja osaamiseen – yhteisvoimin kohti tulevaisuutta.”
Kiitos Joukolle työvuosista ja leppoisia eläkepäiviä!